-
„Wdrożenie Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów - ESOD w Urzędzie Miasta Włocławek".
Projekt nr Z/2.04/I/1.5/199/04 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet I, Działanie 1.5 - „Budowa Społeczeństwa Informacyjnego".
Wkład EFRR wynosi 75% kosztów kwalifikowanych projektu.
Przedmiotem projektu jest wdrożenie w UM Włocławek Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 889 tys. Zł. Składają się na niego następujące elementy: licencje, oprogramowanie, serwery, sprzęt komputerowy, systemy archiwizacji. ESOD obejmuje swoim zasięgiem takie moduły funkcjonowania Urzędu Miasta jak: zarządzanie sprawami, zarządzanie dokumentami, zarządzanie procesami pracy, archiwizowanie danych oraz monitoring wszystkich procesów inicjowanych przez struktury Urzędu Miasta oraz instytucji współpracujących. Podstawowym celem wdrożenia systemu, obok dostosowania do wymogów formalnych, jest całkowita informatyzacja procesu obiegu dokumentów w urzędzie, lepsza koordynacja pracy wszystkich komórek organizacyjnych UM, usprawnienie procesu spraw. Wyeliminowany zostanie problem utrudnień w dostępnie interesanta do informacji na temat przebiegu sprawy, która go dotyczy. Zniknie potrzeba wykonywania kopii dokumentów oraz kłopotliwego ich wyszukiwania w postaci tradycyjnej w archiwach papierowych.
Do podstawowych korzyści płynących z wdrożenia systemu należy niewątpliwie zwiększenie bezpieczeństwa informacji przetwarzanych przez Urząd, ograniczenie wydatków na materiały biurowe, ułatwienie kontroli wydawanych poleceń i decyzji, a także zapewnienie niezmiennej jakości dokumentu przez eliminację czynnika „zużycia" papieru. Wprowadzenie systemu przez wszystkie wydziały Urzędu Miasta spowoduje w perspektywie poprawę jakości świadczonych przez tą jednostkę usług dla wszystkich mieszkańców (około 120 tysięcy osób)oraz wzrost poziomu wiarygodności urzędu w odbiorze społecznym i wzrost efektywności pracy. System w przyszłości umożliwi m.in. monitorowanie przez obywatela stanu swej sprawy z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Wdrożenie ESOD jest zatem jednym z czynników zwiększająca atrakcyjność inwestycyjną terenu Miasta Włocławek. Celem wprowadzonych przez Urząd Miasta zmian, poza dostosowaniem do nowych standardów, wymogów formalnych jest zdecydowana zmiana jakości świadczenia usług publicznych oraz realizacja przyjętej strategii i polityki rozwoju regionu.
Elektroniczny System Obiegu Dokumentów stanowi odpowiedź Urzędu Miasta Włocławek na przyjęte przez Unię Europejską standardy w zakresie funkcjonowania administracji publicznej w erze społeczeństwa informacyjnego. Koresponduje też z podstawowymi założeniami inicjatywy eEurope 2005, nakładającymi na państwa, a także określonego przez Ministerstwo Gospodarki planu działań na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego informacyjnego Polsce na lata 2001 - 2006 - ePolska.
Projekt był prezentowany:
- podczas spotkania użytkowników OfficeObjects® w dniu 17 maja 2006 r. w Warszawie,
- podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Sekretarzy Samorządów Gminnych i Powiatowych w dniu 21 czerwca 2006 r. w Krakowie, a także
- podczas konferencji subregionalnej poświęconej podsumowaniu wdrażania ZPORR w województwie kujawsko – pomorskim w dniu 30 pażdziernika 2006 r. w Lipnie.
-
„Remont południowego wiaduktu drogowego Krzywa Góra wraz z modernizacją dojazdów w ciągu drogi krajowej nr 1 we Włocławku", projekt zrealizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Transport.
Wnioskowana i przyznana kwota to 1 118 475,00 PLN. Zakończono rzeczową realizację projektu. Po rozliczeniu wartość całkowita projektu 1.660.282,66 PLN. Wnioskowany zwrot: 1.101.018,87 PLN
-
Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. zrealizował projekt zakupu sprzętu medycznego dofinansowany z EFRR w ramach ZPORR.
Całkowita wartość projektu to 400 000,00 PLN; otrzymane dofinansowanie - 246.177 PLN.